Masáže Praha 5 - Radotín

Zdravotní masáže

Vzhledem k dnešnímu životnímu stylu, často náš organismus zatěžujeme nerovnoměrně. Řada z nás má např. sedavé zaměstnání, nebo naopak téměř celý den stojí na nohou, či nosí těžké věci, apod. To vše našemu pohybovému aparátu nepřidá. Určité partie tím totiž namáháme více, než ostatní, ty se začnou zkracovat a vznikají různé dysbalance a bolesti pohybového aparátu, např. zad, šije, končetin, apod. Tyto problémy ovšem dokáže řešit vhodně zvolená zdravotní masáž, kterou bychom Vám tímto rádi nabídli. Zdravotní masáž se hodí i např. po pooperačních stavech k obnovení přirozené hybnosti, při náhlých, ale i chronických bolestech, ale i jako prevence předcházení těchto stavů. Hlavním cílem zdravotních masáží je uvolnit ztuhlé svalstvo, odstranit bolestivá místa a navrátit přirozenou a bezbolestnou hybnost.

Zdravotní masáže

Zde uvádíme zdravotní masáže, které Vám můžeme poskytnout. Je pro nás samozřejmostí před každou masáží zjistit Vaše problémy, či přání. S výběrem vhodné masáže Vám případně rádi poradíme.

Klasická zdravotní masáž

Jde o podobnou masáž, kterou jistě každý z Vás zná ze sportovních, či relaxačních masáží. Ovšem tuto masáž provádí kvalifikovaný zdravotní masér. Masáž má terapeutický účinek. Používají se zde navíc různé techniky, které dokáží svalstvo uvolnit. Masáž je zaměřená na konkrétní potřebné tkáně - podkoží, svalstvo, úpony, apod.

Terapeutická masáž

Terapeutická masáž vlastně není masáž jako taková, ale jedná se o velmi účinné ošetření bolestivých míst - tkz. spoušťových bodů, neboli trigger points. V případě, že sval nějakým způsobem příliš přetížíme, mohou v něm vzniknout spoušťové body, které pak v daném, či přeneseném místě nepříjemně bolí a omezují nás v pohybu. Tento problém může vznikat dlouhodobě, ale i náhle, např. při nevhodném pohybu. Typické je také náhlá silná bolest šíje při ranním vstávání. To jsou všechno stavy, kdy byste měli vyhledat terapeutickou masáž.

Hloubková masáž - deep tissue

Zdravotní hloubkové masáže

Hloubková masáž je masáž, která na rozdíl od zdravotní masáže, dokáže velmi účinně působit na hluboké tkáně. Nejedná se o zdravotní masáž velkou silou, což by bylo velmi bolestivé. Jde o speciální techniku, při které se používá vhodné polohování klienta a vhodné hmaty, které uvolní svalstvo v hlubokých tkáních. Tuto masáž lze využít jako zdravotní, či jako sportovní s velkým uvolňujícím účinkem. Je vhodná i na chronicky ztuhlé svalstvo.

Zaujala Vás některá z uvedených masáží? Objednat se můžete na uvedeném kontaktu.

Indikace masáží

Masáže vřele doporučujeme při:

 • Svaly namožené následkem většího zatížení
 • Chronické svalové bolesti zad, šíje, či končetin
 • Pooperační a poúrazová ztuhlost
 • Zlepšení fyzického a psychického stavu
 • Vadné držení těla a vady na páteři – např. skolióza
 • Rekonvalescence po tělesném vyčerpání
 • Prevence – zvyšuje obranyschopnost organismu

Kontraindikce masáží

Masáž není vhodná:

 • během virového, infekčního, či horečnatého onemocnění
 • ihned po vydatném jídle
 • nemasírujeme místa, kde se nachází křečové žíly, či mateřská znaménka
 • v případě kožních infekční chorob, např.: vyrážky, plísně, záněty, apod.
 • při jakékoliv intoxikaci organismu
 • při znečištění kůže

Důležité: V případě zdravotních problémů je vhodné se poradit s Vašim ošetřujícím lékařem, zda je pro Vás masáž vhodná!